سؤالات عمومی

بله. محل دفتر و کارگاه ما در شهر شیراز است. ما پذیرای سفارشات از تمامی شهرهای ایران هستیم. با توجه به اینکه کلیه مراحل اخذ سفارش از مشاوره طراحی تا ساخت، به صورت اینترنتی و تلفنی انجام می‌‌شود، نیازی به حضور فیزیکی سفارش‌‌دهنده در دفتر شرکت نیست. شما می‌‌توانید از طریق فرم ثبت سفارش، بصورت کاملاً غیرحضوری سفارش خود را نهایی سازید.

بسته به محصول و زیرساخت شما می‌‌توان از مهرداغی، کلیشه و مهرکوبشی استفاده نمود. اگر محصول شما منعطف و نرم است (مانند چرم و فوم) و دسترسی به دستگاه پرس دارید (جهت آشنایی بیشتر، انواع دستگاه‌‌های پرس را ملاحظه فرمایید)، پیشنهاد این است که از کلیشه استفاده نمایید. حک در کلیشه بصورت تورفتگی است که منتج از فشار دستگاه پرس می‌‌باشد. هزینه کلیشه پایین است اما لزوماً باید از دستگاه پرس استفاده نمایید (راهنمای تصمیم‌‌گیری و انتخاب). اگر تیراژ کار شما کم است و در روز مثلاً می‌‌خواهید ۵ الی ۱۰ حک روی تولیدات خود انجام دهید، پیشنهاد ما استفاده از مهرداغی است. مهرداغی نیازی به دستگاه جانبی ندارد و حک در آن بصورت سوختگی (بدون تورفتگی) و به رنگ قهوه‌‌ای تا مشکی انجام می‌‌پذیرد. همچنین برای داغ کردن مهرداغی می‌‌توان از وسیله گرمکن (هیتر، اجاق گاز، پیک‌‌نیک و …) استفاده نمود یا به انتهای آن هویه وصل نمود و از جریان برق بهره برد. هزینه مهرداغی بالاتر از کلیشه است. اگر هم تولیدات شما جنس سخت است (مانند سرب، آلومینیوم، آهن و …)، و بخواهید لوگو شما بصورت تورفتگی (حک در عمق) باشد، می‌‌توانید از مهرکوبشی استفاده کنید. با ضربه چکش یا وسیله کوبنده بر انتهای این مهر، نقش لوگو بر روی محصول به صورت تورفتگی حک خواهد شد.

گروه چرم چوبین از سال ۱۳۹۶ خدمات خود را در زمینه طراحی و ساخت انواع کلیشه، مهرداغی و مهرکوبشی به آن دسته از کسب و کارهای خانگی و کوچک که به دنبال توسعه برندینگ علامت تجاری خود بر روی محصولاتشان هستند، ارائه می‌‌دهد. وب‌‌سایت رسمی این گروه، دارای نماد اعتماد الکترونیک است. همچنین در وب‌‌سایت و پیج رسمی گروه به نشانی woodyleather.ir@، آخرین سفارشات انجام شده در قسمت نمونه‌‌کارها قابل مشاهده است.

بله. آی‌‌دی رسمی پیج اینستاگرام گروه چرم چوبین woodyleather.ir@ می‌‌باشد.

پس از ارائه مشاوره، در صورتیکه طرح لوگو آماده نباشد، در کنار شما خواهیم بود تا طرحی که از لحاظ مسائل تکنیکی (لینک راهنمای طراحی گرافیکی را ببینید) قابل ساخت باشد، نهایی شود. سپس سفارش به کارگاه ارسال می‌‌شود. پس از آماده شدن سفارش، برای شما ارسال شده و از طریق آموزش‌‌هایی که دیده‌‌اید، قادر خواهید بود حک با مهر را انجام دهید.

بله. در صورتیکه در یک سفارش، ۲ عدد مهرداغی یا مهرکوبشی سفارش دهید، به میزان ۱۰% هزینه نهایی ساخت سفارش شما به شما تخفیف می‌‌دهیم.

بله. گروه چرم چوبین اعلام تمایل می‌‌نماید در صورتیکه فعالیت شما به گونه‌‌ای است که می‌‌توانید سفارشات متعدد از مشتریان خود دریافت نمایید (مثلاً به حرفه سراجی مشغولید یا خدمات جانبی نجاری و …)، هزینه ساخت سفارش را برای شما کاهش دهد. هر فردی که بتواند بطور مرتب ماهیانه حداقل ۵ سفارش قطعی را به ما ارجاع دهد، به عنوان همکار قلمداد شده و از تخفیف ۱۵ درصدی بر روی کلیه سفارشات خود بهره خواهد برد. در صورتیکه خود را واجد شرایط همکاری می‌‌دانید، از طریق این فرم با ما در ارتباط باشید. همچنین سایر زمینه‌‌های همکاری به روی شما باز است!!!

ساخت مهر بصورت دسته‌‌ای انجام می‌‌شود و تا تعداد سفارشات به اندازه کافی نباشند، قالب اولیه برای لیزر و برش، درون دستگاه قرار نمی‌‌گیرد. معمولاً برای ساخت مهر، حدود ۳ تا ۱۰ روز کاری زمان باید در نظر گرفت. بسته به اینکه سفارش شما در چه مقطع زمانی ارسال شود، زمان فوق متغیر است. البته به محض آماده شدن سفارشات، ارسال انجام می‌‌شود؛ حتی برخی سفارشات در طی ۳ روز پس از نهایی‌‌سازی سفارش، ارسال شده است.

شما می‌‌توانید با وارد کردن کدرهگیری سفارش که به شما ارسال کرده‌‌ایم در سایت پست جمهوری اسلامی ایران به نشانی https://tracking.post.ir، وضعیت سفارش خود را پیگیری نمایید.

ارسال کدرهگیری به معنای پست سفارش شماست. بنابراین اگر هنوز به دست شما نرسیده، باید از طریق شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به نشانی https://tracking.post.ir، وضعیت سفارش خود را پیگیری نمایید.

در صورتیکه پاسخ سؤال خود را در بین سؤالات فوق پیدا نکردید، از طریق فرم تماس اعلام نمایید. کارشناسان ما بزودی پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود. سعی کنید پرسش خود را واضح اعلام نمایید. همچنین می‌‌توانید بصورت تلفنی نیز با کارشناسان ما تماس گرفته و بصورت تلفنی مشاوره دریافت نمایید. باتشکر از حسن انتخاب شما…

سؤالات تخصصی

طراحی گرافیکی مهر از فرایند ساخت آن جداست و بر عهده خود مشتری است. اما به جهت سهولت در فرایند، ما هم طراحی مهر را انجام می‌‌دهیم. برای اطلاعات بیشتر راهنمای طراحی لوگو را ببینید.

اگر طرح شما فقط شامل نوشته و یا اعداد باشد، طراحی بصورت رایگان انجام می‌‌شود؛ در غیر اینصورت، طراحی گرافیکی مهر (طراحی آرم و لوگو)، مشمول پرداخت هزینه خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر راهنمای طراحی لوگو را ببینید.

به صورت پیشفرض، تمامی طرح‌‌های گرافیکی قابل طراحی هستند؛ اما نکته مهمی که در طراحی مهرداغی وجود دارد این است که به علت اینکه همراه با فرایند اعمال حرارت، یک هاله حرارتی اطراف نوشتار، خطوط، انحناها، نقوش و نقاط مُهر می‌‌افتد، منجر به درهم تنیدگی طرح حین اجراء خواهد شد. هرچه میزان حرارت اعمالی بیشتر باشد و یا خطوط به هم نزدیک‌‌تر باشند، این درهم تنیدگی و افت کیفیت اجرای حک بیشتر نمود پیدا خواهد کرد. پیشنهاد می‌‌شود تا جای ممکن لوگو بصورت خطوط از هم منفصل و باز، طراحی شود تا این مشکل حین اجرای حک پیش نیاید.

برای ساخت کلیشه از زینک (نوعی آلیاژ سرب)، برای مهرداغی از جنس فلز برنج و یا فولاد و برای مهرکوبشی از جنس فولاد استفاده می‌‌شود. در سفارش ساخت مهر با فولاد، جهت بالا بردن استحکام مهر پس از ساخت آن، فرایند سختکاری (لایه پوششی برای افزایش سخت‌‌شوندگی فولاد) هم انجام می‌‌شود. به همین دلیل سفارش ساخت با فولاد، معمولاً ۲-۳ روز زمان بیشتری می‌‌طلبد.

  • محدودیتی در این زمینه نداریم. اما ترجیحاً برای مهرداغی و مهرکوبشی، ابعاد بیشتر از ۰.۵ سانتیمتر در ۰.۵ سانتیمتر باشند تا حداقل چیز قابل رؤیتی حک شود! برای فهم حداکثر ابعاد قابل اجراء هم در مهرداغی، باید دقت نمود که چون فرایند حک با اعمال حرارت انجام می‌‌شود، پس هرچه ابعاد مهرداغی بزرگتر شود، عملاً شانس انتقال یکنواخت حرارت (حک یکنواخت) کاهش یافته و باعث می‌‌شود که در برخی قسمت‌‌ها رنگ نوشته قهوه‌‌ای باز باشد و در برخی قسمت‌‌ها سیاه.
  • چون حک کلیشه با دستگاه پرس انجام می‌‌شود، محدودیتی در ابعاد آن وجود ندارد و می‌‌تواند از ابعاد ۰.۵ سانتیمتر در ۰.۵ سانتیمتر تا ۲۰ سانتیمتر در ۲۰ سانتیمتر هم باشد.
  • برای مهرکوبشی، چون باید عمل کوبش (اعمال ضربه جهت حک تورفتگی) انجام پذیرد، هرچه سطح مهر بزرگتر باشد، زدن حک هم سخت‌‌تر خواهد شد و احتمال دارد حین حک، در برخی قسمت‌‌ها تورفتگی بیشتر و در برخی قسمت‌‌ها کمتر شود. واضح است که عمل کوبش مجدد، باعث تورفتگی و تداخل مرزها در کوبش قبلی شده و ظاهر حک بصورت دومرزی درآید که مطلوب نیست؛ (برای حک کوبشی، اعمال ضربه کوبش فقط یکبار باید انجام پذیرد). پیشنهاد ما، ابعاد حدود ۰.۵ سانتیمتر در ۰.۵ سانتیمتر تا حداکثر ۳ سانتیمتر در ۳ سانتیمتر است (مگر اینکه بخواهید مهرکوبشی را زیر فک دستگاه پرس ببندید، که در این صورت بسته به قدرت دستگاه پرس می‌‌تواند حتی تا ابعاد ۲۰ سانتیمتر در ۲۰ سانتیمتر هم قابل اجراء باشد).
  • البته در کنار انتخاب ظاهری ابعاد، باید به فاکتور قیمت نهایی سفارش هم دقت کافی نمود؛ چه اینکه قیمت سفارش، دقیقاً وابسته خطی به همین ابعاد سفارش است. برای اطلاعات بیشتر، می‌‌توانید در صفحه ثبت سفارش، تغییرات هزینه را با تغییر ابعاد سفارش ملاحظه کنید.

برای سفارش‌‌های مهرداغی و مهرکوبشی، معمولاً ۰.۷ میلیمتر عمق‌‌برداری انجام می‌‌گیرد که جهت حک کافیست. برای کلیشه هم دو نوع عمق کاری انجام می‌‌پذیرد: در صورتیکه جنس محصول شما نرم باشد (مانند فوم معمولی، نان فانتزی، صابون، چرم منعطف و …) عمق تورفتگی ۳ میلیمتر است و برای جنس محصول سخت (مانند فوم فشرده، چرم مصنوعی محکم، جلد گالینگور و …)، ۱.۵ میلیمتر. شایان ذکر است حین سفارش، بسته به کاربردی که از کلیشه مدنظرتان است، باید عمق آن را تعیین نمایید.

خیر؛ لزومی به استفاده از هویه نیست. به صورت پیشفرض، جهت سفارشات مهرداغی از اتصال (جوش) دسته پیچگوشتی به انتهای مهرداغی استفاده می‌‌کنیم. در این گونه سفارشات، بابت دسته مهرداغی، (دسته پیچگوشتی)، هزینه‌‌ای دریافت نمی‌‌شود. اما اگر مشتری بخواهد که به انتهای مهرداغی وی، هویه وصل شود، تهیه و ارسال هویه باید توسط وی انجام شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر راهنمای اتصال هویه را مطالعه نمائید.

خیر. بسته به نوع جنسی که می‌‌خواهید عمل حک بر روی آن انجام شود، باید هویه تهیه گردد. بطور کلی، برای اجناس نرم و منعطف مانند (چرم، فوم، جیر و …) باید از هویه ۶۰ تا ۱۰۰ وات استفاده نمود و برای اجناس سخت (مانند چوب) از هویه ۱۶۰ تا ۲۰۰ وات. جهت کسب اطلاعات بیشتر راهنمای اتصال هویه را مطالعه نمائید.

در حک داغی روی محصول باید سه فاکتور زمان اعمال، میزان حرارت و میزان فشار مُهر را مدنظر قرار دهید. برای اطلاعات بیشتر نکات فنی حین اجرای حک را ببینید.

بله. در لینک نکات فنی حین اجرای حک می‌‌توانید آموزش ابتدایی کار با کلیشه و مهر را بصورت استاندارد فرا بگیرید. البته باید پس از دریافت سفارش خود، با سعی و خطایی که با مهر، روی محصول خود انجام می‌‌دهید، میزان زمان، فشار اعمالی و حرارت مناسب را برای هر نوع جنس کاری که قصد حک بر روی آن دارید را بیابید.

faqs
faqs