انواع دستگاه‌‌های پرس (قابل استفاده برای حک کلیشه و مهرکوبشی)

همانطور که از نام کلیشه پیداست، باید کلیشه را زیر فک دستگاه پرس بست. بطور کلی سه نوع دستگاه پرس در بازار موجود است که المان حرارتی جزء لاینفک آن است. دقت شود که المنت حرارتی باعث گرم شدن سطح کار شده و عمل فشار کلیشه را راحت‌‌تر به حک تبدیل می‌‌کند. این دستگاه‌‌ها در ادامه تشریح شده‌‌اند. دقت شود که دستگاه پرس برای کلیشه و مهرکوبشی می‌‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

دستگاه پرس دستی

در این دستگاه، عمل فشار (که اصلی‌‌ترین المان در حک کلیشه روی جسم است) توسط پایین کشیدن اهرمی انجام می‌‌شود که باعث پایین آمدن فک بالایی دستگاه و پرس کلیشه روی سطح کار (مثلاً چرم یا فوم) می‌‌شود. این فشار باید بسته به جنس کار، در حدود ۱۰ تا ۱۵ ثانیه اعمال شود و میزان فشار اعمالی باید به حدی باشد که پس از برداشته شدن فشار اهرم، بتواند عمق ایجاد شده روی کار باقی مانده و عملاً حک اتفاق افتد (بسته به جنس کار، مدت زمان و میزان فشار اعمالی با سعی و خطا بدست می‌‌آید).

از این لینک هم می‌توانید دستگاه طلاکوب و مهرداغی را تهیه نمائید:

خرید دستگاه طلاکوب

دستگاه پرس

دستگاه پرس طلاکوب

این دستگاه مانند مورد قبل است و تمامی آن کارکردها را دارد؛ مضاف بر اینکه در این دستگاه، روندی لحاظ شده است که می‌‌توان برای موارد طلاکوب از آن استفاده نمود. این دستگاه هم کارایی‌‌های دستگاه اول را دارد و هم می‌‌تواند برای حک‌‌هایی که با استفاده از زرورق‌‌هایی، منجر به حک رنگی روی سطوح می‌‌شوند، بکار رود. نمونه کاربرد آنها در طلاکوب کردن جلد پایان‌‌نامه‌‌های دانشجویی است.

از این لینک هم می‌توانید دستگاه طلاکوب و مهرداغی را تهیه نمائید:

خرید دستگاه طلاکوب

دستگاه طلاکوب

دستگاه پرس هیدرولیک

این دستگاه مانند مورد اول است با این تفاوت که اعمال فشار بصورت اتوماتیک با تنظیمات کاربر و توسط فشار هیدرولیک ایجاد می‌‌شود. برای تیراژهای بالا، کارایی بهتری دارد و کاربر در کار با این دستگاه کمتر دچار خستگی می‌‌شود.

از این لینک هم می‌توانید دستگاه طلاکوب و مهرداغی را تهیه نمائید:

خرید دستگاه طلاکوب

دستگاه پرس هیدرولیک

اگر نیاز به مشاوره ندارید و با انواع مهرها آشنایی کافی دارید، از طریق فرم زیر می‌‌توانید درخواست طراحی و ساخت مهر خود را بدهید. همکاران ما گام به گام در مراحل طراحی و ساخت در کنار شما خواهند بود تا مهر ساخته شده و به دست شما برسد.